Radović na III Ostroškom polumaratonu

U nedelju, 06. aprila 2019. održan je III Ostroški polumaraton. Kao i prethodna dva puta i na ovom polumaratonu učešće je uzeo predsjednik našeg kluba Milan Radović. On je polumaratonsku distancu od Nikšića do Ostroga savladao za vrijeme 1:45:31 i zauzeo 48 mjesto u generalnom plasmanu od 230 takmičara koji su startovali. U svojoj kategoriji 44-49, Radović je zauzeo 4. mjesto.

Pobjednik ovogodišnjeg polumaratona je Milan Mitrović iz Užica, koji je sa vremenom 01:12.49 postavio rekord staze. U ženskoj konkurenciji je, kao i prethodna dva puta trijumfovala Slađana Perunović iz Nikšića rezultatom: 01:27:19.

Trka je, u odličnoj organizaciji AK „Nikšić“ održana po prilično teškom vremenu za trčanje, posebno u drugoj polovini staze kada je bilo jako zračenje i sparina. Inače, Ostroški polumaraton je jedna od najzahtjevnijih polumaratonskih trka u regionu, zbog više od 7 km uspona.

Kuriozitet ove trke je da ni na jednom od tri održana polumaratona niko nije odustao. Svi trkači koji su startovali stigli su na cilj.